Witamy na stronie internetowej firmy andklim

Logo

Location biuro@andklim.pl

Na wiadomości odpowiadamy w ciągu kilku godzin.

phone 506-822-635

Zapewniamy pomoc techniczną 24/7.

Oferta

OFEROWANE USŁUGI

Kliknij na wybraną usługę aby rozwinąć jej dokładny opis.

panel-img

Oferujemy profesjonalne usługi w zakresie projektowania, sprzedaży, montażu oraz serwisu urządzeń chłodniczych:
• budujemy chłodnie i mroźnie
• zajmujemy się doborem, dostawą i instalacją urządzeń chłodniczych
• oferujemy regały, szafy, lodówki, witryny chłodnicze, urządzenia gastronomiczne, wyposażenia sklepów
• służymy naprawami i serwisem w przypadku usterek
• przeprowadzamy okresowe przeglądu i konserwacje
• wykonujemy instalacje freonowe

panel-img

Oferujemy profesjonalne usługi w zakresie projektowania, sprzedaży, montażu oraz serwisu urządzeń klimatyzacyjnych.

Przykładamy szczególną uwagę do zaspokojenia potrzeb klienta - zapewniamy dbałość o jakość i estetykę wykonania. Nasz serwis gwarantuje wykonanie prac na najwyższym poziomie oraz zapewni prawidłowe działanie Twoich urządzeń. Pomożemy w doborze klimatyzatorów, zarówno tych mniejszych do domu jednorodzinnego, jak i dużych systemów do obiektów biurowych, hal produkcyjnych, wszelkiego rodzaju magazynów, czy też klimatyzacji precyzyjnej do serwerowni.

Klimatyzacja – proces wymiany powietrza w pomieszczeniu, mający na celu utrzymywanie zadanych warunków klimatycznych, czyli odpowiedniego zakresu temperatur i wilgotności powietrza, zapewniających dogodne warunki do pracy i funkcjonowania człowieka (warunki komfortu) lub optymalne warunki dla określonego procesu przemysłowego (np. w przemyśle elektronicznym.

Nowoczesne klimatyzatory posiadają funkcję pracy w trybie pompy ciepła. Dzięki temu możliwe jest ogrzewanie pomieszczeń w okresie zimowym, nawet gdy temperatury powietrza zewnętrznego sięgają -15 stopni celsjusza. Zaletą klimatyzatorów jest także możliwość osuszania powietrza, co zwiększa poczucie komfortu i zatrzymuje wzrost zanieczyszczeń i pleśni. Właściwa wilgotność zapewnia również dłuższą żywotność domu i urządzeń. Klimatyzacja wpływa także na jakość powietrza wewnętrznego, co przekłada się na nasze zdrowie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych, wielostopniowych filtrów (mechaniczne, UV, polifenolowe, jonowe) klimatyzatory oczyszczają powietrze zewnętrzne z kurzu, pyłków, dymu, a nawet zabijają wirusy i grzyby. Szeroka gama urządzeń klimatyzatorów pozwala na optymalne dobranie urządzenia do wystroju i rodzaju pomieszczenia.

panel-img

Oferujemy profesjonalne usługi w zakresie projektowania, sprzedaży, montażu oraz serwisu urządzeń wentylacyjnych.
Wentylacja domów, obiektów biurowych, hotelowych, hal, warsztatów, odciągi spalinowe.

Wentylacja w domu mechaniczna czy grawitacyjna? Wentylacja to najważniejszy element przy budowie nowego domu. Często zadajemy sobie oraz znajomym pytania jaki rodzaj wentylacji bedzie optymalnym rozwiązaniem dla nowo budowanego domu. Wyróżniamy dwa rodzaje wentylacji:
- wentylacja grawitacyjna
- wentylacja mechaniczna

W dzisiejszych czasach wentylacja grawitacyjna jest mało skuteczna z uwagi na fakt budowy domów zbyt szczelnych. Nowoczesne okna, które charakteryzują się dużą szczelnością z jednej strony wpłyną na oszczędności w ogrzewaniu, lecz z drugiej strony stanowią problem związany z wymianą powietrza w pomieszczeniach. Następnym elementem, który ma wpływ na szczelność naszych budynków jest wykonanie elewacji. Wiekszość nowopowstałych budynków pokrywana jest styropianem, co w dużym stopniu ogranicza wymiane powietrza. Przy zastosowaniu wentylacji grawitacyjnej nie unikniemy otwierania okien, a co za tym idzie? Oczywiście straty ciepła przed którymi chcieliśmy się tak bronić. Wyobraźmy sobie, że temperatura zewnętrzna wynosi -20 stopni C ogrzewamy dom i jest ciepło, lecz w pewnym momencie czujemy że czegoś jeszcze nam brakuje i musimy otworzyć okna. Strata ciepła wtedy wynosi 100%, myślimy co w tym momencie zrobić, aby ustrzec się od tej czynności. Decydując sie na rodzaj okien, oraz wykonanie elewacji, w pierwszym rzędzie powinniśmy zastanowić się nad rozwiazaniem wentylacji. W dobie dzisiejszej technologi możemy sobie pozwolić na szereg rozwiązań, które napewno podniosą komfort naszego życia. Wentylacja mechaniczna stanowi podstawowy element szczelnych nowopowstałych domów. Przy zastosowaniu wentylacji mechanicznej mamy pewność nie tylko wymiany powietrza, możemy kontrolować temperature, wilgotność. Decydując się na wentylacje mechaniczną(rekuperatora) z odzyskiem ciepła zapewniamy sobie, oraz rodzinie nie tylko komfort. Nowoczesne urządzenia potrafią odzyskiwać nawet 90% energii cieplnej przy zachowaniu stałej wymiany powietrza w budynku. Wszystko za sprawą wymienników ciepła a wyróżniamy kilka rodzaji. -krzyżowy -przeciwprądowy -obrotowy Wymiennik krzyżowy jest mniej sprawny z uwagi na fakt, że jest pasywny, sprawność w przybliżeniu wynosi 50%. Nieco lepszym wymiennikiem jest wymiennik przeciwprądowy sprawność około 60-70%. Najlepszym wymiennikiem jest wymiennik obrotowy, który odbiera ciepło z najlepszą sprawnością okolo 90% Rysunek przedstawia wentylacje mechaniczną w domu jednorodzinnym

panel-img
panel-img
panel-img
panel-img

Oferujemy profesjonalne usługi w zakresie projektowania, sprzedaży, montażu oraz serwisu pomp ciepła.

Energooszczędne, ekonomiczne i przyjazne dla środowiska – pompy ciepła stosowane są w coraz większej liczbie polskich domów oraz zakładów. W naszej firmie oferujemy Państwu kompleksowe rozwiązania w przystępnych cenach z użyciem pomp ciepła– zachęcamy do bliższego zapoznania się z tą technologią! Pompy ciepła wykorzystują darmowe odnawialne źródła energii z ziemi, powietrza oraz słońca. Pompy te bazują na niskotemperaturowej energii cieplnej środowiska, która jest zmagazynowana w jego zasobach. „Odbierając” energię z miejsca, przenoszą ją do tego, w którym jest ona potrzebna. Pompy gruntowe pobierają energię z gruntu, natomiast pompy powietrzne z ciepła w powietrzu. Potrafią zmieniać ją na użyteczną energię cieplną i w ten sposób pozwalają na wydajne ogrzewanie i klimatyzowanie zarówno domów jednorodzinnych, jak i budynków przemysłowych.

Pompy ciepła to urządzenia uniwersalne, które mogą działać przez cały, rok, dbając o optymalną temperaturę pomieszczeń zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. Dzięki nim można zmniejszyć koszty ogrzewania, ponieważ to jedynie 20% energii potrzebnej do działania urządzenia pochodzi z sieci elektrycznej, natomiast pozostałe 80% stanowi darmowa energia pozyskiwana z zasobów naturalnych. Zalety pomp ciepła:
• zmniejszone rachunki za energię
• bezobsługowa technologia
• ekologia – brak spalin i zanieczyszczeń
• łatwy montaż niemalże w każdym obiekcie
• bezpieczna instalacja – brak ryzyka wybuchu

panel-img

Oferujemy profesjonalne usługi w zakresie sprzedaży, montażu obiektów, pawilonów, hal ,chłodni, mrożni, kontenerów, garaży z płyt warstwowych.

Wykonujemy drzwi chłodnicze , mroźnicze pod wymiar. Oferujemy komory chłodnicze , mroźnicze system modułowy oparty na płytach z rdzeniem z pianki poliuretanowej połączonych ze sobą za pomocą zamków typu cam-lock.

• płyty warstwowe są materiałem tańszym od wykorzystywanych w tradycyjnych technologiach budowy ścian i dachów
• zastosowanie płyt warstwowych przyspiesza realizację inwestycji
• niewielka waga i duża wytrzymałość mechaniczna płyt warstwowych to mniejsze wydatki związane z konstrukcją całego obiektu
• koszt transportu jest mniejszy niż w przypadku tradycyjnych materiałów budowlanych
• znakomite właściwości izolacyjne – termiczne i akustyczne – pozwalają na zastosowanie tylko jednej warstwy ściennej i dachowej, oferując jednocześnie utrzymanie niskich kosztów eksploatacji

panel-img

W ramach bieżącej konserwacji, na powierzonej nam nieruchomości wykonujemy prace mające na celu utrzymanie w należytym stanie technicznym wszelkie instalacje i urządzenia techniczne budynku, mogące ulec uszkodzeniu w wyniku niewłaściwej eksploatacji lub poprzez ich naturalne zużycie techniczne.

Naszym klientom udostępniamy numer pogotowia awaryjnego zapewniając w ten sposób całodobową gotowość usunięcia awarii w części wspólnej nieruchomości, na instalacji elektrycznej, wodno kanalizacyjnej oraz centralnego ogrzewania. O ile nie wymaga to interwencji serwisów i służb specjalistycznych przywracamy te instalacje do prawidłowego funkcjonowania. Podstawowy zakres usług:
• kompleksowa obsługa techniczna wszystkich instalacji w budynkach mieszkalnych
• kompleksowa obsługa techniczna wszystkich instalacji w budynkach kubaturowych (szpitale, placówki oświatowe, itp.)
• konserwacje węzłów cieplnych
• konserwacje kotłowni

Zapewniamy kompleksową, całodobową obsługę techniczną w zakresie:
• węzły cieplne
• kotłownie gazowe i olejowe
• hydrofornie
• instalacje centralnego ogrzewania
• instalacje wodno kanalizacyjne
• instalacje wentylacji mechanicznej
• instalacje chłodniczo - klimatyzacyjne
• instalacje przeciwpożarowe
• instalacje detekcji tlenku węgla
• instalacje elektryczne
• instalacje domofonowe
• instalacje telewizji dozorowej
• systemy wjazdu i wyjazdu z garaży
• konserwacje ogólnobudowlane